Burçlar

Mars’ın geri hareketi bizi nasıl etkileyecek?

Mars’ın geri hareketi bizi nasıl etkileyecek? hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂

astroloji gezegenler mkl

Astrolojide, gökyüzündeki hareket bazen ileri, bazen geri yönde gelişir. Bunun sebebi, astrolojinin Dünya merkezli bakış açısıdır. Aslında astronomik olarak bakıldığında bütün gezegenler Güneş etrafında döner. Dünya’dan bakıldığında ise, Güneş’in etrafında dönen gezegen, bazen Güneş’in arkasına, bazen önüne geçer. Göz yanılmasına sebep olan bu durum, astrolojide önem taşır ve gezegenlerin geri hareketleri olarak adlandırılır.

Mars gezegeni her 2 yılda bir kere, ortalama 70 ila 80 gün arasında geri harekette olur. Sırayla tüm gezegenlerde önce ileriye doğru hareket eder, sonra geri döner.

Astrolojik olarak cesareti, gücü, girişimi, savaşçılığı anlatan Mars için geri hareket zor bir durumdur. Doğası gereği her daim öne gitmek isteyen gezegen, geri hareketten en çok zarar görendir.

Bu zamanlarda ileri gitmek için olayları zorlamak hiç de iyi sonuç vermez. Girişim yapmak, güç mücadelesine girmek doğru değildir. Toplumsal olaylarda, özellikle öfkenin arttığını görebilirsiniz. Ancak sizlere daha kişisel bilgiler vermek istiyorum. Toplumu oluşturan bireyler olduğumuza göre, Mars’ı dengelemek için daha kişisel davranmalıyız.

Mars’ın geri hareketinden vücudumuz nasıl etkilenir? Kişisel enerjiyi ifade eden Mars’ın geri hareketi sırasında enerjiniz azalır ama öfkeniz artar. Fiziksel canlılığınız zayıflar, sağlıkla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Kan değerleriniz düşer, kaslarınız hassaslaşır. Bedene yüklenerek yapılan spor, bu zamanlar için uygun değildir. Ancak bedenin hareketlerini anlatan Mars’ın, biriken enerjisinin akıtılması için yumuşak aktiviteler yapmanızı tavsiye ederim. Temiz havada yapılan yürüyüşler çok iyi gelebilir.

Bu dönemlerde yiyecek, içeceklerinize de özen göstermeli, bedenin ateşini attıran şeylerden sakınmalısınız. Acılı, baharatlı yemekler, asitli içecekler ve meyvelerden daha az tüketmelisiniz. Bol su içmek, daha sık duş yapmak iyi gelir. Nefes çalışması yapanlar için ateş nefesine ağırlık vermek çok iyi olur.

Mars geri hareketiyle size “Dur ve düşün” der Yine de öfkenizi yenemiyor, olaylara hızlı tepki veriyorsanız, biraz durup düşünmelisiniz. Neye, neden bu kadar hızlı reaksiyon verdiğinizi anladığınızda, Mars’ın size ne anlatmak istediğini anlayabilirsiniz. Gücünüzü, girişiminizi, enerjinizi neye harcadığınızı gözden geçirmelisiniz. Nerede yanlış yaptığınızı, enerjinizi gereksiz yere nereye harcadığınızı göstermek için, Mars size ayna oluyor. Astroloji olayların neden ve sonuçlarıyla değil, eşzamanlılığıyla ilgilenir. Siz de bu eşzamanlılıktan kişisel olarak anlam çıkarırsınız. Mars, enerjinizi dengelemenizi, yoksa sorunları üstünüze çekeceğinizi anlatıyor. Mars geri hareketteyken savaşılacak şey dışarıda değil, içeridedir…

Bu sene Mars’ın durumuna bakacak olursak Aralık ayından beri hiç de rahat etmediğini Terazi burcundaydı. Terazi’nin kibarlığıyla hareket etmeye çalışan maço Mars için hiç de güzel değil bu durum. Bir de üstüne 1 Mart ile 20 Mayıs 2014 tarihleri arasında Terazi burcunda geri hareket başlayınca, iyilik için atılan adımların kavgaya dönüşebileceğini söyleyebiliriz. Ancak kendinizi dengelediğinizde sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Aralık’tan bu yana yaşadığınız sorunların üstesinden gelmeniz gereken bir sürece doğru ilerliyorsunuz.

Özellikle ülkemiz açısından bakarsak, bu geçiş dönemi gergin olaylara sebep olabilir. Toplumsal enerjimizi kontrol etmeliyiz. Ancak şunu özellikle belirtmeliyim: Pek çok yerde yapılan sert yorumları gördüğümde üzülüyorum. Astroloji adına oluşturulan ‘korku imparatorluğu’na esir olmamalı, kişisel iradenizi kontrol etmelisiniz. Mars tam da bunu söylüyor size. İçinize dönün ve kendinize bakın… Geçmişte de bu döngülerden geçtiğimizi hiç unutmamak da fayda var.

Astroloji zamanı anlatır, yöneten, yönetmek zorunda olan ise sizsiniz. Geri çekilip, yorgan altına saklanmayı söyleyen yorumlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Kişisel sorumluluk alıp, gereğini yapmaya odaklanmalısınız. Yoksa gökyüzü bir saniye bile durmuyor.

1 Mart – 20 Mayıs 2014 tarihleri arasında 27 derece Terazi burcunda başlayan geri hareket, 9 derece Terazi burcunda sona erecek…
Geçmişteki Mars’ın Terazi burcundaki geri hareketlerini hatırlayıp, hatıralarınızı gözden geçirmeniz size yardımcı olabilir. Burada kişisel düşünmeye çalışmalı, varsa o dönemde yaşadığınız öfke kontrolü sorunlarına bakmalısınız. Yakın geçmişte Mars’ın Terazi burcunda geri harekette olduğu tarihler şöyle:

18 Mart – 4 Haziran 1999 tarihleri arasında 12 derece Akrep burcunda başlayan geri hareket, 24 derece Terazi burcunda bitmiş.

6 Şubat – 27 Mayıs 1997 tarihleri arasında 5 derece Terazi burcunda başlayan geri hareket, 16 derece Başak burcunda bitmiş.

20 Şubat – 11 May 1982 tarihleri arasında 19 derece Terazi burcunda başlayan geri hareket, 0 derece Terazi burcunda bitmiş… Şu anda yaşadığımız, Terazi burcundaki geri harekete en yakın tarih burası.

Mars’ın geri harekette yarattığı korku ve endişeye esir olmamalı, tecrübelerinizin ışığından yararlanmalı, geleceğe umutla bakmalısınız.
Unutmayın ki, yıldızların ışığı sadece karanlık geceleri aydınlatmaz…

Astroloji Uzmanı Asude Argun
www.facebook.com/AstrolojiUzmaniAsudeArgun

Mars’ın geri hareketi bizi nasıl etkileyecek? başlıklı makalemizin sonuna geldik..Mars’ın geri hareketi bizi nasıl etkileyecek? ile ilgili sorularınızı/yorumlarınızı aşağıdaki yorum formunu doldurarak , bu sayfaya gönderebilirsiniz.Teşekkürler.

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat