Güzellik

Saçlarınızı güzelleştirecek 10 etkili yöntem

Saçlarınızı güzelleştirecek 10 etkili yöntem hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂

kadin saglikli parlak sac glr

Kusursuz bir görünüme ulaşmak için neredeyse hemen hemen her gün işleme tuttuğumuz saçlarımız zaman içinde parlaklığını ve canlılığını yitiriyorlar.

Peki rutin olarak evde uygulayabileceğiniz birkaç basit işlemin saçlarınızı eski sağlığına kavuşturacağını biliyor muydunuz? İşte basit ve etkili 10 yöntem…

sac bakim kadin serum uygulama glr

Bir gün sonra katılacağınız önemli bir davet varsa silikon bazlı saç serumu ve derinlemesine bakım maskesini karıştırarak saçınıza sürün. Karışımı yaklaşık 15 dakika saçınızda tutun ve ılık suyla durlayın.

Yoğun nem barındıran bu iki ürünün karışımından oluşan bu maske hasarlı saç uçlarınızı onararak sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

sac kurutan kadin glr

Saç kurutma makinanızın ısısına dikkat edin. Yüksek ısıyla kurutmak kısa sürede işinizi bitirmenize yardımcı olsa da uzun vadede saçlarınıza ciddi zararlar verir.

Mümkün olduğunda düşük derecelerde saçınızı kurutmaya özen gösterin. Kuaföre gitmek yerine saçlarınızı evde makinalarla düzleştiriyor ya da dalgalı yapıyorsanız bu cihazları bir gün ara vererek kullanmaya özen gösterin.

sac yikayan kiz glr

Şampuanınız ve kreminizi sık sık değiştirmeye özen gösterin. Nasıl ki sürekli olarak ilaç almanız o ilaca karşı töleransınızı düşürüyorsa aynı kural saç ürünleri için de geçerli.

Banyonuzda saç tipinize uygun iki farklı ürünü bulundurmaya özen gösterin. İki haftada bir ürünlerinizi değiş-tokuş ederek kullanırsanız saçlarınız çok daha kolay tepkimeye gireceği için sağlıklı görüneceklerdir.

saclari her gun yikamak kadin glr

Cilde çok iyi gelen soğuk su saç sağlığı içinde büyük önem taşıyor. Saçlarınızın çabuk yağlanmasının da önüne geçen soğuk su saç derinizi canlı tutarak parlak bir görüntüye kavuşmaıza yardımcı olur.

Şampuanı uyguladıktan sonra saçlarınızı soğuk suyla durulamaya özen gösterin.

sac kestiren kadin glr

Saçlarınız ne kadar uzarsa saç diplerinizin onları beslemesi de o kadar zorlanır. Zor beslenen saç uçları zamanla kırılır ve ortaya sağlıksız bir görüntü çıkar.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için her altı ya da sekiz haftada bir uçlarından kestirmeyi unutmayın.

sac isi koruyucu sprey glr

İşlem gören saçlarınızdaki yıpratmayı azaltmak için ısı koruyucu saç spreyi kullanmaya özen gösterin. Yüksek ısıdaki saç düzleştiriciler ile saçınız arasında bariyer görevi görecek olan bu sprey yıpranmaları da en az seviyeye indirecek.

sac zeytinyagi bakim glr

Saçlarınızın çok yıprandığını ve kuruduğunu hissediyorsanız zeytinyağ kürü kesinlikle iyi gelecektir. Nemlendirme özelliğine sahip olan zeytinyağı parmak uçlarınızla saçınıza uyguladıktan sonra başınıza havlu sarın ve geceyi öyle geçirin.

sac fircalayan kadin glr

Uyumadan önce saçlarınızı tekrardan fırçalamaya özen gösterin. Saç derinizdeki kan dolaşımını arttıran fırçalama işlemi sizi daha sağlıklı saçlara kavuştururken, uzamasına da yardımcı olur.

sac maskesi uygulama glr

Haftada bir saç maskesi uygulayınç Günlük bakımlar etkili olsa da yıpranan saçlara maske uygulamak da onların daha sağlıklı bir görüntüye kavuşmalarına yardımcı olurlar.

İmkanınız varsa evde yapacağınız basit maskeleri saçlarınıza haftada bir uygulayın. Organik ve doğal yöntemlerle yapılan saç maskeleri çok daha sağlıklıdırlar.

beyonce ponytail atkuyrugu glr

Saçlarınız lastik tokalarla toplamaya özen gösterin. Kelepçeler, iğne tokalar ve sert bantlar saçlarınızın kırılmasına neden olurlar. Lastik tokanın görüntüsünü beğenmiyorsanız saçınızı etrafına sararak trend bir görünüm yakalayabilirsiniz.

uzun kahverengi saglikli sac glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat