Kültür & Sanat

Vizyona giren filmler (7 Mart 2014)

Sitemize hoşgeldiniz.. Şuanda Vizyona giren filmler (7 Mart 2014) konusunu okuyorsunuz.Sitemizde Vizyona giren filmler (7 Mart 2014) ve bunun gibi bir çok kategoride yazılarımız bulunmaktadır.Umarım memnun kalırsınız.

oscar odul glr

Bu hafta üçü yerli yapım olmak üzere toplam yedi yeni film vizyona giriyor.

Oscar ödüllü “Sınırsızlar Kulübü/Dallas Buyers Club” filmi de dahil bol ödüllü filmler izleyeceğiz sinemalarda.

İşte 7 Mart 2014 haftasının yeni filmlerine dair detaylar…

dallas buyers club sinirsizlar kulubu film glr

Sınırsızlar Kulübü
86. Oscar Ödülleri’nden 3 ödülle dönen “Sınırsızlar Kulübü/Dallas Buyers Club” filminin konusu şöyle:

Ron Woodroof’a 1986 yılında AIDS yüzünden 30 günlük ömür biçilir. Teşhiş sonrası FDA kurumundan yasal onaylı olarak kullanabileceği tek ilaç olan AZT’yi almaya başlayan Ron hızla ölümün eşiğine doğru sürüklendiğini fark eder. Çareyi ABD’de yasal olmayan ama dünyanın dört bir yanında bulunan, doğal ilaçlara başvurmakta bulur. Kendisiyle ilgilenen doktorlardan biri olan arkadaşı Eve Saks’ın da yardımıyla Ron farkında olmadan çevresindeki hastalar içinde bir iletişim ve satış ağı kurmuş olur. “Dallas Buyers Club” olarak bilinen bu oluşum FDA’nın tedavisi yerine alternatif tıbbı tercih edenlerin çaresi olur ve dahası hastalar üzerinde onaylı AZT’den daha çok işe yarar. Fakat durum çok geçmeden fark edilir ve ilaç firmaları ve FDA Ron’a karşı büyük bir savaş açar.

silsile film glr

Silsile
Yapımcılığını Necati Akpınar ve Tunay Vural’ın yaptığı, yönetmenliğini Ozan Açıktan’ın üstlendiği filmin başrollerini Nehir Erdoğan, Tardu Flordun, İlker Kaleli ile Esra Bezen Bilgin yer alıyor. Konusu şöyle:

Sıcak bir yaz gecesi Ece, Amerika’dan yeni dönmüş olan Cenk ile birlikte Cenk’in kaldığı eve giderler. Bu sırada aralarındaki küllenmiş aşk alevlenir gibi olur. Cenk’in yakın dostu aldatılmak üzeredir. İkili birden evde yalnız olmadıklarını fark eder. Bir hırsızlık girişimi olur. Hırsızlığı ardından işlenen bir suç takip eder. Ece gider, Faruk gelir. Üç insan hem birbirlerinden sakladıklarıyla hem de bir suçla baş etmeye çalışır. Ancak bu düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

omar film glr

Ömer
“Vaat Edilen Cennet/Paradise Now” filmiyle uluslararası festivallerden ödülle dönen Filistinli yönetmen Hany Abu-Assad’ın son filmi “Ömer/Omar”, bu yıl Oscar ödüllerinde Filistin’in “Yabancı Film Dalı”ndaki adayıydı. Filmin konusuna gelince…

İşgal altındaki Filistin’i ayıran Tecrit Duvarı. Ömer, duvarın bu tarafında ailesiyle yaşayan ve bir özgürlük savaşçısı, diğer tarafına geçtiğinde ise sevgilisi için her türlü fedakarlığa hazır duygusal bir aşık. Duvarın bu tarafındaki Ömer, diğer taraftaki gizli aşkı Nadia’yı görmek için her türlü fedakarlığa katlanmaya ve atılan kurşunlardan kaçmaya alışıktır.

bizum hoca film glr

Bizum Hoca
Senaryosunu yazan Yılmaz Okumuş’un Serkan Acar ile birlikte yönettiği filmin başrollerini Cezmi Baskın, Sabriye Kara, Levent Ülgen, Seymen Aydın paylaşıyor.

Film, Trabzon’un bir köyüne tayini çıkan resmi imamın gelmesi gecikince köylüler tarafından imam olmasına karar verilen “Bizum Hoca”nın, köyün ortasından geçen HES inşaatı mücadelesi ve gerçek imamla olan olaylarını konu ediniyor.

kuslar sehrinde macera film glr

Kuşlar Şehrinde Macera
Üç boyutlu animasyon filminin konusu şöyle:

Bir kartal olan Kai, Zambezia isimli kuşlar şehrine doğru yola çıkar. Burada hem kökenlerini bulmak hem de şehri savunanların parçası olmak ister. Sert bir adam olan babası Tendai ile uzaklarda yaşayan Kai, Zambezia’dan leylek Gogo ve onun co-pilotu çulha kuşu Tini hayatına girince orada daha canlı bir hayat olduğunu anlar.

300 bir imparatorlugun yukselisi film glr

300: Bir İmparatorluğun Yükselişi
“300 Spartalı” filminin devamı “300: Bir İmparatorluğun Yükselişi / 300: Rise of an Empire”, Frank Miller’ın grafik romanı Xerxes’ten uyarlandı.

“300 Spartalı”dan sonra yaşananları konu alan film, Persler ile Atinalılar’ın karşı karşıya geldikleri büyük Artemis Savaşı’nı konu alıyor. Filmin baş kahramanları ise Pers Kralı Xerxes ve Atinalı ünlü general Themistocles.

mavi dalga film glr

Mavi Dalga
Türkiye, Almanya, Hollanda ve Yunanistan ortak yapımı olan “Mavi Dalga”yı, senaryosunu da yazan Zeynep Dadak ile Merve Kayan birlikte yönetti. Filmin konusu şöyle:

Balıkesir’de yaşayan Deniz, üniversiteye hazırlanmakta ve yaşadığı kent dışında okumanın hayalini kurmaktadır. Yakın dostları Esra ve Gül ile beraber ortak bir ideali paylaşırlar. Deniz’in babası sürekli batmasına rağmen iki senede bir yeni bir iş kurmaktan vazgeçemeyen bir adamdır. Annesi ise daha ziyade ilkokula giden küçük kardeşi Defne ile ilgilenmektedir. Birgün Deniz, kıymetli ve önemli bir tablonun yanmasından sorumlu tutulur. Hayatta erkeklere, geleceğe dair kafası karışıkken, ergenlik sorunlarından bunalırken bir de bu olay tuz biber ekmiştir. Aynı dönemde ülke çapında yaşanan doğalgaz sıkıntısı Balıkesir’i de etkiler. Bir süre sonra Deniz yaşadığı sıkıntılarda yalnız olmadığını fark edecektir.

ferzan ozpetek kemerlerinizi baglayin film glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat