Kültür & Sanat

6. Altın Bamya adayları belli oldu

6. Altın Bamya adayları belli oldu ve bunun gibi bir çok yazıya yer verdiğimiz sitemize hoşgeldiniz. Şuanda 6. Altın Bamya adayları belli oldu hakkında hazırladığımız yazımızı okumaktasınız.Dilerseniz , sayfanın en altında 6. Altın Bamya adayları belli oldu konusuna benzer, beğenebileceğinizi düşündüğümüz diğer yazılarımızı ekledik, onlarıda okumanızı tavsiye ederiz. İyi eğlenceler.

altinbamya odul film sinema mkl

Altın Bamya Akademisi ön jürisi 2013 yılında vizyona giren yerli sinema filmlerini değerlendirerek “Erkek Karakter”, “Kadın Karakter”, “Film” ve “Senaryo” dallarında geniş jürinin oylamasına açılacak 6. Altın Bamya Ödülleri adaylarını belirledi.

Altın Bamya Akademisi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Sineması’ndaki erkek egemen bakışın ağırlığını ortaya koymak ve daha sonraki yıllarda bu sembolik ödülleri verecek aday film bulamamak dileğiyle ödülleri sahiplerine vereceğini açıkladı.

Sinemada kadınlarla ilgili yanlış mitlerin, algıların, cinsiyetçi bakışın sinemada yeniden üretilip temsil edilmesine ve bu ayrımcılığın normal kılınmasına, kadınlara dair alanların daraltılmasına bir karşı duruş olarak ortaya çıkarılan Altın Bamya Ödülleri için bu yılın adayları şöyle:

1. Erkek Karakter:
Aşk Kırmızı (Ferhat) Celal ile Ceren (Celal ve arkadaşları)Erkekler (Adem ve Nazım)

2. Kadın Karakter:
Aşk Kırmızı (Zeynep) Celal ile Ceren (Ceren ve arkadaşları) Senin Hikayen (Meral ve Esra)

3. Senaryo:
Aşk KırmızıCelal ile CerenErkekler

4. Film:
Aşk KırmızıCelal ile CerenErkekler

Altın Bamya Ödülleri – İzleyici Bamyası Ödülü, sinema seyircilerinin Altinbamya.org üzerinden 20 Mart 2014 tarihine kadar yapacağı online oylama ile verilecek.

Erkek Karakter, Kadın Karakter, Film ve Senaryo kategorilerindeki adaylardan geniş jürinin oylaması sonucu kategorisinde en çok oyu alanlara ödülleri, izleyici ve jüri özel ödülleriyle birlikte 24 Mart 2014 akşamı İsveç Konsolosluğu’nda yapılacak 6. Altın Bamya Ödül Töreni’nde verilecek.

6. Altın Bamya adayları belli oldu başlıklı makalemizin sonuna geldik..6. Altın Bamya adayları belli oldu ile ilgili sorularınızı/yorumlarınızı aşağıdaki yorum formunu doldurarak , bu sayfaya gönderebilirsiniz.Teşekkürler.

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat