Sağlık

Lazer genital bölge estetiği nedir ne işe yarıyor kimler yaptırabilir?

Geçtiğimiz son 5 yıl içerisinde kadınların sıklıkla tercih ettiği estetik çeşitlerine bir yenisi daha eklendi! Son zamanlarda sıklıkla sorulan sorular arasında olan ”Genital bölge estetiği nedir, kimlere yapılır, nasıl yapılır?” gibi soruların cevabını sizler için derledik. İşte genital bölge estetiği hakkında sıklıkla merak edilen o cevaplar… 

LAZERLE GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ NASIL YAPILIYOR

Kadınların yaşlarının ilerlemesiyle beraber veya doğum sonrası genital yapıda bozuklukların olmasıyla beraber farklı problemlerele karşılaşabilmektedirler. Bu noktada bozulma olan bölgeleri genital bölge lazer estetiği ile vajinal yenileme ameliyatları yapılmaktadır. Yaklaşık olarak 30 dakika süren bu operayonlara tüm kas ve bağ dokusu içine verilen 120-150 mili jullük enerji sayesinde bu bölgedeki kan akımı artıyor ve bağ dokusu sentezi hızlanıyor. Böylelikle vajina içi sıkılaşma ve yenileme sağlanıyor. Eğer ki; mesane boynu gevşekliğine bağlı idrar kaçırma sorunu da varsa, aynı seansta bu sorun da ameliyatsız şekilde lazerle giderilebiliyor.

ANESTEZİ UYGULAMASI GEREKMİYOR!

Lazer işlemleri sırasında hiçbir şekilde anestezi uygulamasının gerekmemesi, işlemin hastalarca son derece kolay tolere edilmesi, işlemden sonra aynı gün dahi kişinin normal hayatına devam edebilmesi, hiçbir cerrahi kesinin yapılmaması, komplikasyon riskinin yok denecek kadar az ve iyileşmenin çok hızlı bir şekilde olması, sıkılaşma ve yenilenmenin tüm vajina boyunca gerçekleşmesi, işlemden bir hafta sonra dahi cinsel ilişkinin serbestliği uygulamanın avantajlı yönlerini oluşturuyor. 

Diğer taraftan kozmetik jinekoloji alanında ülkemizde en sık tercih edilen ameliyatlar arasında ‘labioplasti’; yani iç dudakların kısaltılarak küçültülmesi ameliyatları geliyor. Labioplasti ameliyatında yapılan lazer kesileri ile kanama miktarının oldukça az olması sağlanabiliyor. Labioplasti sırasında klitoris üzeri tümsekciğin küçültülmesi ‘klitoral hudoplasti’ ameliyatı olarak biliniyor ve bu iki operasyonun bir arada uygulanması hasta memnuniyetini daha çok arttırıyor.

Genital alan estrojen açısından zengin bir dokuya sahip. Güneş ışınları estrojen açısından zengin bu dokuda kararmaya neden oluyor. Gebelik de bu bölgedeki renk koyulaşmasındaki ayrı bir neden. Lazer uygulamaları dış genital bölgede renk açma ve bu bölgede sıkılaşma amaçları ile de uygulanıyor.

Bir önceki yazımız olan Cilt tipine göre doğru peeling nasıl yapılır kuru ve yağlı ciltler özellikle bunlara dikkat! başlıklı makalemizde Cilt tipine göre doğru peeling nasıl yapılır kuru ve yağlı ciltler özellikle bunlara dikkat! hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat