Kültür & Sanat

Vizyona giren filmler (14 Şubat 2014)

Şuanda Vizyona giren filmler (14 Şubat 2014) konusunu okumaktasınız.. Sitemizde ayrıca diyet,diyet tarifleri,zayıflama ve spor önerileri,anne ve bebek,bebek bakımı ve moda gibi başlıca konularda bir çok makale bulunmaktadır. Vizyona giren filmler (14 Şubat 2014) ile ilgili olan bu yazımızı okuduktan sonra onlarıda okumaya başlayabilirsiniz.

sinema glr

Bu hafta ikisi yerli yapım olmak üzere toplam yedi yeni film vizyona giriyor. Genel olarak 14 Şubat 2014 vizyon filmlerinde, temada aşk konusunun ağırlığı göze çarpıyor.

İşte haftanın yeni filmlerine dair detaylar…

her film ask glr

Aşk
Spike Jonze’un yönettiği ve Joaquin Phoenix, Amy Adams, Rooney Mara ile Lynn Adrianna’nın oynadığı “Aşk” (Her) filminin konusu şöyle:

Sezgisel ve kendi doğruları olan özel bir birlikteliğe söz veren yeni, gelişmiş bir işletim sistemi, uzun bir ilişki sonrası kalbi kırılmış olan Theodore’un ilgisini çeker. Sistemin kurulumunu yaparken anlayışlı, hassas, şaşırtıcı şekilde komik ve şaşaalı bir kadın sesi olan “Samantha” ile tanışmaktan çok memnun olur. Theodore’unkilerle birlikte Samantha’nın ihtiyaçları, istekleri büyüdükçe ve bağlantıları sürdükçe arkadaşlıkları, birbirlerine duydukları aşk olarak derinleşir.

Sadece Asiklar Hayatta Kalir glr

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır
Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska ile John Hurt’un oynadığı “Sadece Aşıklar Hayatta Kalır” (Only Lovers Left Alive) filminin yönetmen koltuğunda Jim Jarmusch yer alıyor. Filmin konusu şöyle:

Çok bilinmeyen, genelde yeraltı camiasının tanıdığı bir müzisyen olan Adam, yaşadığı toplumun ve insanlığın aldığı halden dolayı depresif ve çok mutsuz haldedir. Onu hayata bağlayan Eve adındaki sevgilisi ile olan aşkları ise yüzyıllardır sürmektedir; zira Adam ve Eve aşkları hiç tükenmeyen iki vampirdir. Fakat bu ölümsüz ve uzun soluklu aşk Eve’in küçük kız kardeşi Ava tarafından sekteye uğrayacaktır.

robocop glr

Robocop
Jose Padilha’nın yönettiği ve başrollerinde Joel Kinnaman, Gary Oldman, Michael Keaton ile Samuel L. Jackson’un yer aldığı filmin konusu şöyle:

Yıl 2028’dir ve robot teknolojisinde dünya lideri OmniCorp, şirkete milyarlar akıtmak için altın bir fırsat görür. Detroit’teki suç dalgasının önüne geçmeye çalışan polis Alex Murphy ağır yaralanınca, OmniCorp kısmen insan, kısmen robot bir polis memuru yaratma şansını yakalar. OmniCorp her şehirde bir RoboCop hayal etmektedir ve programın başarılı olması için engel tanımayacaktır. Fakat o makinenin içinde hâlâ adalet için savaşan bir insan vardır.

balayi film afisi glr

Balayı
Haftanın yerli yapımlarından biri olan “Balayı” filminde başrollerde Emre Kılıç, Seda Tosun, Petek Kırboğa ile Dilan Çiçek Deniz yer alıyor. Koray Baliç’nin yönettiği filmin konusu şöyle:

Ülkenin en zengin iş adamlarından biri olan Uğur, çok ünlü bir oyuncu olan eşi Gül’ü, sürpriz balayı için Kaleköy’e götürür. Uğur, Gül ile başbaşa kalmak için köylüleri köyden göndermiştir. Balayından bir hafta önce tanışmış ve yıldırım nikâhı ile evlenmiş çift, günler geçtikçe ilişkileri ile ilgili bir hesaplaşmanın içine girerler. Uğur’a göre Gül, dilinin altında bir bakla saklıyor gibidir. Zaman geçtikçe çiftin arasındaki bu gerilimli durum çözülmez ve Uğur bu saklı olanı ortaya çıkardığında kıyamet kopar.

sonsuz ask glr

Sonsuz Aşk
Shana Festi’nin yönettiği ve Alex Pettyfer, Gabriella Wilde, Robert Patrick, Bruce Greenwood, Rhys Wakefield, Dayo Okeniyi ile Emma Rigby oynadığı “Sonsuz Aşk” (Endless Love) filminin konusu şöyle:

Genç bir kadın olan Jade, sorunlu bir geçmişi olan David’den etkilenir. David de ona sırılsıklam aşık olur. İlişkileri Jade’in babasının kızını David’den uzaklaştırma çabalarıyla çatışır. Bu arada annesi, ilişkilerinin gelişmesini teşvik etmektedir ve babasını uyarır. Unutulmaz yaz mevsimi boyunca iki genç aşık mantığa meydan okuyacak ve güçlü tutkularının geleceklerine birlikte karar vermesini sağlayacaklardır.

vampir akademisi film glr

Vampir Akademisi
Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovsky ile Dominic Sherwood’un oynadığı “Vampir Akademisi” (Vampire Academy) filmini Mark Waters yönetti. Filmin konusu şöyle:

Yarı vampir yarı insan olan Rose Hathaway, Aziz Vladimir Akademisi’nde öğrenim gören öğrencilerden biridir. Rosi, acımasız vampir türü Strigoi’leri durdurmakla görevlidir. Yeni dönem eğitim başladığında Rose’un eğitmeni değişir ve akademinin en başarılı eğitmenlerinden biri olan Dimitri ile çalışmaya başlar. Bu değişiklik, hem zalim güçlere karşı verdikleri savaşı hem de imkânsız bir aşkı doğuracaktır.

bi kucuk eylul meselesi film glr

Bi Küçük Eylül Meselesi
Ay Yapım tarafından vizyona çıkarılan filmde başrollerde Engin Akyürek, Farah Zeynep Abdullah, Ceren Moray ile Serra Keskin yer alıyor. Filmin konusu ise şöyle:

Eylül, hayatta istediği her şeye sahip, güzel ve neşeli bir kızdır. Ta ki bir gün başına bir şey gelene ve yaşamının son bir ayını unutana dek. Ailesi, arkadaşları herşeyin yolunda olduğunu söyleyip dururken, Eylül bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlar. Ve hatırlamadığı bir ayın peşinden Bozcaada’ya gider. Orada, daha önce hiç görmediği derbeder bir adam, ona seslenir: ”Eylül, beni hatırlamıyor musun? Sen burada, bu adada bana aşık oldun.”

if istanbul 2014 glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat