Kültür & Sanat

En güzel 10 aşk filmi

En güzel 10 aşk filmi hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz 🙂

the notebook glr

Her zaman aşktan konuşmayı seviyoruz. Bu defa aşkı filmlerle dile getiriyoruz. Aşkı en güzel anlatan filmleri bir kez daha hatırlıyoruz.

Elbette sevdiğimiz pek çok aşk filmi var. Onlar arasında seçim yapmak istedik ve ilk 10’u belirledik. Listeyi daraltmak epey güç oldu ama ortaya kadinlarkulub.com’un sevdiği en güzel 10 aşk filmi sıralaması çıktı.

romeo juliet film glr

Romeo & Juliet
Leonardo DiCaprio ile Claire Danes’in başrollerde yer aldığı film, Shakespeare trajedisinin modern yorumu olarak beyazperdeye yansıdı.

Günümüz Florida’sında geçen filmde Romeo ve Juliet, kentin iki düşman ailesinin çocuklarıdır. Bir rastlantı sonucu iki genç birbirlerine aşık olurlar ve ailelerin savaşının ortasında bir kaçış bulmaya çalışırlar.

dunyanin orta yerinde ask icin agliyorum glr

Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum
Müthiş bir dram ve gerçek aşkı barındıran bir Japon filmi. Ağlatmadan bırakmıyor.

Genç adam yıllar sonra kasabaya vardığında 17 sene önce yaşadığı ilk aşkı düşünür. Aki ve Sakutaro’nun ilişkilerinde birbirleri için kaydettikleri kasetler çok önemli yer tutmaktadır. Henüz 16 yaşında olan iki gencin arasındaki romantik ilişki Sakutaro’nun hastalanıp ölmesi ile son bulur. Aki yıllar önce kaybettiği sevgilisini anarken, o zaman farkında olmadığı bir şekilde Ritsuko’nun da hikayeye dahil olduğunu öğrenir. Geçmişteki aşkını gözden geçiren Aki şimdiki aşkını kaybetmemek için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

eternal sunshine of the spotless mind sil bastan glr

Sil Baştan
Türkiye’de “Sil Baştan” ismiyle gösterilen Eternal Sunshine Of A Spotless Mind, kült filmler arasındaki yerini aldı. Jim Carrey ve Kate Winslet başrollerde.

Jim Carrey’nin tuhaf mimiklerini sevmiyor musunuz? Merak etmeyin, bu filmde o ifadelerden ziyade büyük bir aşk hikayesi ve aşık insanlar ön planda.

Ayrılan çift hafıza sildirme işlemine tabi tutulur. Ama sonra erkek karakterin bundan vazgeçmesi ve sevdiği kadını kaybetmek istememesiyle bir zihin yolculuğu başlar.

baska dilde ask film glr

Başka Dilde Aşk
Mert Fırat ve Saadet Işıl Aksoy’un başrollerini paylaştığı film, işitme engelli Onur ile çağrı merkezinde çalışan Zeynep’in aşkını anlatıyor. Aşkın hiçbir engel tanımayacağını bir kez daha gösteriyor.

lost in translation bir konusabilse film glr

Bir Konuşabilse
Scarlett Johansson ve Bill Murray’nin başrollerde yer aldığı “Bir Konuşabilse” (Lost In Translation), Sofia Coppola’nın, farklı yaşam biçimlerine sahip iki insanın aralarında oluşan bağı konu edinen en iyi filmi.

the notebook notdefteri glr

Not Defteri
Rachel McAdams ve Ryan Gosling’in başrollerde yer aldığı “Not Defteri” (The Notebook), sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesini konu ediniyor. 1940’lı yıllar Amerika’sında geçen hikayede ayrılan aşıklar yıllar sonra yeniden kavuşuyorlar.

duvara karsi film glr

Duvara Karşı
Fatih Akın’ın iz bırakan filmi “Duvara Karşı”da Sibel Kekilli ve Birol Ünel başrollerde.

Cahit, Almanya’da yaşayan, hayattan vazgeçmiş bir Türk’tür. Bir gece, bilinçli olarak arabasıyla duvara çarpar ve kıl payı hayatta kalır. Psikiyatri kliniğinde Sibel ile tanışır. O da intihar girişinde bulunmuş olan bir Türk’tür. Sibel, Cahit’ten onunla evlenmesini ister, böylece tutucu ailesinin onu bunaltan kurallarından kurtulabilecektir. Cahit başta bu teklifi reddeder ama ardından plana uymayı kabul eder. Plana göre sadece ev arkadaşı hayatı yaşayacak, tamamen bağımsız özel hayatlara ve cinsel yaşamlara sahip olacaklardır. Fakat birbirlerine aşık olmalarıyla durum karmaşık bir hal alır.

the english patient ingiliz hasta glr

İngiliz Hasta
Kristin Scott Thomas ve Ralph Fiennes’ın başrolünü üstlendiği “İngiliz Hasta” (English patient), II. Dünya Savaşında Sahra Çölü’nde geçirdiği uçak kazası sonucunda vücudunda derin yanıklar oluşan haritacı Almasy’nin tedavi gördüğü hastanede geçmişi ve yaşadığı büyük aşkı anımsamasını anlatıyor. Film boyunca aşkın farklı türleri görünüyor: Hana’nın hastasına duyduğu şefkat, Kip ile yaşadığı aşk, Almasy ile Katharine’in ilişkisi ve Almasy’nin milliyetçi tutkular yüzünden mahvedilen çöle duyduğu sevgi…

ask zamani film glr

Aşk Zamanı
Dile getirilemeyen bir aşkı paylaşan iki komşunun hikayesi var bu filmde.

1960’lı yılların Hong Kong’unda geçen filmde, Chau lokal bir gazetenin yazı işleri müdürüdür. Karısıyla birlikte yeni bir apartmana taşınırlar. Chau bir gün kapı komşusu Li-Chun ile karşılaşır. İkisi de eşlerinden bağımsız bir şekilde eşya taşımaktadırlar. Günden güne birbirleriyle yakınlaşmaya başlayan ikili bir süre sonra tuhaf bir gerçekle karşı karşıya kalacaktır. Eşleri de birliktedir. Artık onların da kendilerini ve ilişkilerini yeniden gözden geçirebilecekleri bir ortam oluşmuştur.

django unchained jamie foxx kerry washington zincirsiz glr

Zincirsiz
Jamie Foxx ile Kerry Washington’ın başrollerde yer aldığı Tarantino filmi “Zincirsiz” (Django Unchained), seven bir erkeğin sevdiği kadın için yoluna çıkan tüm engellere rağmen mücadelesini konu ediniyor.

sinema film glr

Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat