Güzellik

Cildin yaşlanmasını önlemek için ne yapılması gerekir nasıl durdurulur?

Sağlıklı bir cilt için cilt bakımı şart. Ancak bazı uygulamalarda cildimize bakım yaptığımızı zannederken yıprtattığımızın farkında olmuyoruz. Cilt sağlığınızı korumak için ve yaşlanmayı geciktirmek için almanız gereken 5 mineral bulunmaktadır. İşte yaşınızı göstermeyecek 5 mineral…

ÇİNKO 

Çinko A vitamini ile beraber kullanıldığında ciltteki sivilcelerin önüne geçmektedir. Ciltteki hücreleri yenilemeye yardımcı olan çinko aynı zamanda saç ve tırnak sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir. 

BAKIR

Günlük hayatta kullandığımız bir çok bakım kremlerinin içerisinde bakır bulunmaktadır. Kolajen ve elastin üretimine yardımcı olan bakır, genel olarak şikayetçi olunan saç renginin yapısının bozulması gibi şikayetlerin önüne geçmektedir. 

SİLİS

Vücuttaki kemikleri güçlendiren ve kolajen üretimine yardımcı olan silis aynı zamanda cildi sıkılaştırmaktadır. Eğerki saç dökülmesi gibi sorunlarda yaşıyorsanız silis saçları güçlendirerek saçlara parlaklık kazandırıyor!

KÜKÜRT

Özellikle cilt güzelliği için cilt bakımlarının vazgeçilmezi arasında olan kükürt ciltte bulunan hücrelerdeki potasyum dengesini saplamaya yardımcı oluyor. Saç ve tırnak sağlığını da etkilemektedir. 

SELENYUM

Hücrelerin yaşlanmasını önleyen selenyum ciltteki dokulara elastikiyet kazandırıyor. Aynı zamanda antioksidan kaynağı olan selenyum vücutta çeşitli alanlarda da işlevi bulunmaktadır.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat